18.8 C
Munich
Saturday, July 13, 2024

Yerel Ticari Fotokopi EA MT4/5 Ayarlar/Giriş Kılavuzu – Bölüm 2 – Other – 28 April 2023

Must read

- Advertisement -✔️ Local Trade Copier EA MT4©: 
https://www.mql5.com/tr/market/product/68950

✔️ Local Trade Copier EA MT5©: https://www.mql5.com/tr/market/product/68951

İpucu: Demo hesabınızda Local Trade Copier EA MT4 demo sürümünü indirip deneyebilirsiniz: buradan

İpucu: Demo hesabınızda Local Trade Copier EA MT5 demo sürümünü indirip deneyebilirsiniz: buradan

- Advertisement -

Dikkat !!!

 • EA çalışırken MT4/5 terminalinizde başka bir ticaret hesabına giriş yapmayın, kopyalamayı etkiler !!!
 • Alıcı hesabına giriş yapmak için yatırımcı şifresini kullanmayın, kopyalayamazsınız !!!
 • Alıcı hesabınızın her simgeden sonra bir son eki varsa (örneğin EURUSD.r), bunu: Alıcı Hesabı Soneki ayarına (örneğin .r) koyun.

Yerel Ticari Fotokopi EA MT4/5 Sorun Giderme Kılavuzu: https://www.mql5.com/en/blogs/post/746561

Yerel Ticari Fotokopi EA MT4/5 Hızlı Kurulum Videosu:

Önemli! Verici hesabı tarafında doldurulan sadece 2 ayar, aşağıdaki ekran görüntüsünde vurgulanan bu 2 ayardır. Diğer tüm ayarlar alıcı hesabı tarafında doldurulur. Verici hesabındaki diğer ayarların herhangi birinin değiştirilmesinin bir anlamı yoktur, hiçbir anlamı olmayacaktır!

- Advertisement -

Yerel Ticari Fotokopi EA MT4/5 Ayarlar/Giriş Kılavuzu

Ayarlar/Girişler Kılavuzunun 1. Bölümü için lütfen burayı tıklayın: https://www.mql5.com/en/blogs/post/747158

Trade Management

 • Synchronized Trade Closure: EA tarafından alıcı hesap(lar)da açılan tüm kopyalanmış alım satımları, verici hesap(lar)daki orijinal alım satımların hemen ardından kapatma seçeneğinin doğru/yanlış’ı kapatılacaktır.
 • Closure Delay in Seconds: Bu ayar ile verici ticareti kapatıldıktan sonra alıcı ticaretini belirli bir saniye gecikmesiyle kapatabilirsiniz.

 • Reopen Closed Copied Trades: False/Instantly/At Open Price. Anında seçilirse alıcı tarafından kapatılan kopyalanmış işlemler, verici işlemler hala açıksa anında yeniden açılır. Açık Fiyatta seçilirse, alıcı tarafından kapatılan işlemler, eğer hala açıksa, daha iyi fiyat ayarlarına uyularak verici işlemlerinin açık fiyatı üzerinden yeniden açılacaktır.

 • Apply Partial Closure: True/false. Bu ayar doğru ise alıcı tarafından kopyalanan işlemlerde kısmi kapatma normal olarak uygulanacaktır, yanlış ise uygulanmayacaktır.
 • Virtual/Hidden TP/SL Levels: Kopyalanan tüm alıcı emirleri/işlemleri için sanal/gizli kâr alma, zararı durdurma seviyeleri, başa baş ve sondaki zararı durdurma seviyelerini kullanma seçeneğinin doğru/yanlış. Sanal seviyeleri kullandığınızda, bunlar komisyoncunuz ve piyasa tarafından görülmez.
 • Show Virtual Levels on Chart: Grafikte sanal kar alma ve zararı durdurma seviyelerini gösterme seçeneğinin doğru/yanlış. Doğru olduğunda, sanal kar alma seviyesi grafikte kireç rengi bir çizgi ile ve sanal zararı durdurma seviyesi grafikte somon rengi bir çizgi ile gösterilecektir. Her iki sanal seviye çizgisi de fareyle üzerine gelindiğinde ticaret için kar/zarar değerlerini gösterecektir. Dikkat: sanal seviyeler yalnızca EA’nın eklendiği çizelgede gösterilecektir, çünkü bir EA iliştirilmiş olandan başka bir çizelgeye çizgiler çizemez.
 • Use TP/SL Levels in: Points/Money. Puanlar seçilirse, EA alıcıda TP/SL/BE ve takip eden SL ayarlarını uygulayacaktır. Para seçilirse, EA alıcıda TP/SL/BE ve takip eden SL ayarlarını uygulayacaktır.
 • Take Profit in Points: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticarette uygulanan puan cinsinden Kâr Al düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kâr Al=yanlış ise uygulanır.
 • Stop Loss in Points: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticarete uygulanan puan cinsinden Zarar Durdurma seviyesi. Bu ayar yalnızca yukarıdaki Kopyalama Kaybını Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Break Even Profit in Points: EA’nın alıcı hesap(lar)da açtığı ve EA’nın Zararı Durdur seviyesini Başabaş’a taşıyacağı kopyalanan her ticaret için puan cinsinden kar düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Trailing Start in Points: Alıcı hesap(lar)da EA tarafından açılan her kopyalanmış ticaret için EA’nın Zararı Durdur’u Takip etmeye başlayacağı puan düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Trailing Stop in Points: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış işlem için puan cinsinden İzleyen Kaybı Durdurma mesafesi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Trailing Step in Points: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticaret için İzleyen Zarar Durdurma Adımı puanları. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Take Profit in Money: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticarette uygulanan para cinsinden Kâr Al düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kâr Al=yanlış ise uygulanır.
 • Stop Loss in Money: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticarette uygulanan para cinsinden Zarar Durdurma düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıdaki Kopyalama Kaybını Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Break Even Profit in Money: EA’nın alıcı hesap(lar)da açtığı, EA’nın Kaybı Durdur seviyesini Başabaş’a taşıyacağı kopyalanan her ticaret için para cinsinden kar düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Trailing Start in Money: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticaret için EA’nın Zararı Durdur’u Takip etmeye başlayacağı para düzeyi. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Trailing Stop in Money: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticaret için para mesafesindeki İzleyen Zarar Durdurma. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.
 • Trailing Step in Money: EA tarafından alıcı hesap(lar)ında açılan her kopyalanmış ticaret için para olarak İzleyen Zarar Durdurma Adımı. Bu ayar yalnızca yukarıda Kopyala Kar Al=yanlış ve Kopyala Kaybı Durdur=yanlış ise uygulanır.

 • Close All Copied Trades on: False/Monday/Tuesday/Wednesday/Thursday/Friday/Saturday/Sunday/Every Day. Bu ayar, kullanıcının belirli bir gün ve saatte kopyalanan tüm alıcı hesabı işlemlerini kapatmasına olanak tanır. Her Gün seçilirse, alıcı hesabına kopyalanan tüm işlemler her gün aşağıda ayarlanacak olan aynı saatte kapatılacaktır.
 • Close All Copied Trades Time: 00:00. Alıcı EA’nın kopyalanan tüm alıcı hesabı işlemlerini kapatacağı günün saati. Saat 00:00 formatında olmalı, 00,00 veya 00.00 veya başka herhangi bir kombinasyonda olmamalıdır. Örneğin alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemlerin sabah dokuz buçukta kapanmasını istiyorsanız 09:30, öğleden sonra altı buçukta kapatmak istiyorsanız 18:30 koymalısınız.
 • Close Copied Trades in Minutes: Bu ayarda, alıcı tarafından kopyalanan her işlemin kaç dakika sonra kapatılacağını belirleyebilirsiniz. Örneğin bu ayara 120 girilirse, alıcı tarafından kopyalanan her işlem, kopyalandıktan 2 saat sonra kapatılacaktır.
 • Use Basket Take Profit %: Sepet Kar Al % seçeneğinin Doğru/Yanlış.
 • Basket Take Profit %: EA tarafından birleştirilmiş alıcı hesabında açılan ve EA’nın bu pozisyonları kapatacağı tüm kopyalanmış işlemler için bakiyenin yüzdesi cinsinden Kâr Al düzeyi (ondalıklar mevcuttur).*
 • Use Basket Stop Loss %: Sepet Durdurma Kaybı % seçeneğinin Doğru/Yanlış.
 • Basket Stop Loss %: EA tarafından birleştirilmiş alıcı hesabında açılan ve EA’nın bu pozisyonları kapatacağı tüm kopyalanmış işlemler için bakiyenin yüzdesi cinsinden Zarar Durdurma seviyesi (ondalıklar mevcuttur).*
 • Use Basket Break Even %: Sepet Kırma Çift % seçeneğinin Doğru/Yanlış.
 • Basket Break Even %: EA tarafından birleştirilmiş alıcı hesabında açılan ve EA’nın Kaybı Durdur seviyesini Başabaş’a taşıyacağı tüm kopyalanmış işlemler için bakiyenin %’si cinsinden kar düzeyi (ondalıklar mevcuttur).*
 • Use Basket Trailing Stop Loss %: Sepet Takip Kaybını Durdur % seçeneğinin Doğru/Yanlış.
 • Basket Trailing Start %: EA tarafından birleştirilmiş alıcı hesabında açılan ve EA’nın Kaybı Durdurma seviyesini yukarı doğru takip etmeye başlayacağı tüm kopyalanmış işlemler için bakiyenin yüzdesi cinsinden kar düzeyi (ondalıklar mevcuttur).
 • Basket Trailing Stop %: EA tarafından birleştirilmiş alıcı hesabında açılan tüm kopyalanmış işlemler için bakiyenin %’si cinsinden İzleyen Zarar Durdurma seviyesi (ondalıklar mevcuttur) ve EA’ya ulaşıldığında bu pozisyonları kapatacaktır.*
 • Basket Trailing Step %: EA tarafından birleştirilmiş alıcı hesabında açılan ve EA’nın Kaybı Durdur seviyesini hareket ettireceği tüm kopyalanmış işlemler için bakiyenin %’si cinsinden İzleyen Adım seviyesi (ondalıklar mevcuttur).
 • TP Based on Risk/Reward Ratio 1/: Kâr al, işlemin risk/ödül oranına göre alıcı tarafından kopyalanan işlemlere uygulanabilir. Bu ayarın çalışması için Kârı Kopyala devre dışı bırakılmalıdır ve Puan ve Para Olarak Kâr Al 0 olarak ayarlanmalıdır. Örneğin, risk/ödül oranı 2 olarak ayarlanmışsa ve alıcının kopyaladığı işlemin zararı durdur 100 puan, uygulanan kar alma seviyesi 200 puan olacaktır. Risk/ödül oranı 0.5 olarak ayarlanırsa, 100 puanlık bir zararı durdur, 50 puanlık bir alıcının kar almasıyla sonuçlanacaktır.

 • Partial Closure Take Profit % 1: EA’nın alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kısmen kapatacağı kar alma mesafesinin yüzdesi. Örneğin, kar al 100 puan ise ve bu ayara 30 girilirse, 30 puan kar al seviyesine ulaşıldığında EA işlemi kısmen kapatacaktır.

 • Partial Closure TP Lot Size % 1: Yukarıdaki Kısmi Kapanış Kar Al % 1 seviyesine ulaşıldığında, EA tarafından kısmen kapatılacak olan işlemlerin başlangıç lot büyüklüğünün yüzdesi. Örneğin, başlangıçta 1 lot açık ticaret varsa ve bu ayara 30 eklenirse, EA bunun %30’unu kısmen, dolayısıyla 0.30 lotu kapatacaktır. Kalan 0.70 lotluk işlem devam edecek.

  - Advertisement -
 • Partial Closure Take Profit % 2: EA’nın alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kısmen kapatacağı kar alma mesafesinin yüzdesi. Örneğin, kar al 100 puan ise ve bu ayara 50 girilirse, 50 puan kar al seviyesine ulaşıldığında EA işlemi kısmen kapatacaktır.

 • Partial Closure TP Lot Size % 2: Yukarıdaki Kısmi Kapanış Kâr Al % 2 seviyesine ulaşıldığında, EA tarafından kısmen kapatılacak olan işlemlerin başlangıç lot büyüklüğünün yüzdesi. Örneğin, başlangıçta 1 lot açık ticaret varsa ve bu ayara 30 eklenirse, EA bunun %30’unu kısmen kapatacaktır, dolayısıyla 0.30 lot daha. Kalan 0.40 lotluk işlem devam edecek.

 • Partial Closure Take Profit % 3: EA’nın alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kısmen kapatacağı kar alma mesafesinin yüzdesi. Örneğin, kar al 100 puan ise ve bu ayara 70 girilirse, 70 puan kar al seviyesine ulaşıldığında EA işlemi kısmen kapatacaktır.

 • Partial Closure TP Lot Size % 3: Yukarıdaki Kısmi Kapanış Kâr Al % 3 seviyesine ulaşıldığında, EA tarafından kısmen kapatılacak olan işlemlerin başlangıç lot boyutunun yüzdesi. Örneğin, başlangıçta 1 lot açık ticaret varsa ve bu ayara 30 eklenirse, EA bunun %30’unu kısmen kapatacaktır, dolayısıyla fazladan 0.30 lot olacaktır. Kalan 0.10 lotluk ticaret çalışmaya devam edecek.

 • Partial Closure Stop Loss % 1: EA’nın alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kısmen kapatacağı zararı durdurma mesafesinin yüzdesi. Örneğin stoploss 100 puan ise ve bu ayara 30 girilirse, 30 puan stoploss seviyesine ulaşıldığında EA işlemi kısmen kapatacaktır.

 • Partial Closure SL Lot Size % 1: Yukarıdaki Kısmi Kapanış Durdurma Kaybı % 1 seviyesine ulaşıldığında, EA tarafından kısmen kapatılacak olan işlemlerin başlangıç lot büyüklüğünün yüzdesi. Örneğin, başlangıçta 1 lot açık ticaret varsa ve bu ayara 30 eklenirse, EA bunun %30’unu kısmen, dolayısıyla 0.30 lotu kapatacaktır. Kalan 0.70 lotluk işlem devam edecek.

 • Partial Closure Stop Loss % 2: EA’nın alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kısmen kapatacağı zararı durdurma mesafesinin yüzdesi. Örneğin, stoploss 100 puan ise ve bu ayara 50 girilirse, 50 puan stoploss seviyesine ulaşıldığında EA işlemi kısmen kapatacaktır.

 • Partial Closure SL Lot Size % 2: Yukarıdaki Kısmi Kapanış Durdurma Kaybı % 2 seviyesine ulaşıldığında, EA tarafından kısmen kapatılacak olan işlemlerin başlangıç lot boyutunun yüzdesi. Örneğin, başlangıçta 1 lot açık ticaret varsa ve bu ayara 30 eklenirse, EA bunun %30’unu kısmen kapatacaktır, dolayısıyla 0.30 lot daha. Kalan 0.40 lotluk işlem devam edecek.

 • Partial Closure Stop Loss % 3: EA’nın alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kısmen kapatacağı zararı durdurma mesafesinin yüzdesi. Örneğin stoploss 100 puan ise ve bu ayara 70 girilirse, 70 puan stoploss seviyesine ulaşıldığında EA işlemi kısmen kapatacaktır.

 • Partial Closure SL Lot Size % 3: Yukarıdaki Kısmi Kapatma Kaybı Durdur % 3 seviyesine ulaşıldığında, EA tarafından kısmen kapatılacak olan işlemlerin başlangıç lot büyüklüğünün yüzdesi. Örneğin, başlangıçta 1 lot açık ticaret varsa ve bu ayara 30 eklenirse, EA bunun %30’unu kısmen kapatacaktır, dolayısıyla fazladan 0.30 lot olacaktır. Kalan 0.10 lotluk ticaret çalışmaya devam edecek.

Emergency Trade Management

 • Use Emergency Account Protection: Alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kapatma ve alıcı hesabında kopyalamayı devre dışı bırakma seçeneğinin doğru/yanlış olması, kullanıcıya herhangi bir sinyal aboneliğini veya verici hesaplarındaki EA’ları devre dışı bırakması/durdurması için zaman tanıyarak alıcı hesabını daha fazla kayıptan kurtarır. DİKKAT! Bu ayarı yukarıda Kendinden Kopyalayıcı Hesap Modu ile kullandığınızda, Acil Durum Hesap Koruma Sermayesi altında koyacağınız değerin aynısını, devre dışı bırakmak için, Acil Durum Hesap Koruması Özkaynak küçükse Durdur: … altında Sinyaller ayarları sekmesinde koymalısınız. aynı hesap özkaynak seviyesinde de sinyal kopyalama. Aynı öz sermaye miktarını Sinyal ayarları sekmesine koymazsanız, sinyal aboneliğiniz alım satımları açmaya devam edecek, ancak EA alım satım hesabınızı daha fazla kayıptan korumak için anında kapatacaktır.
 • Emergency Account Protection Equity: EA’nın yukarıda açıklanan Acil Durum Hesap Korumasını başlatacağı alıcı hesabın öz sermaye tutarı.
 • Account Take Profit Equity: EA’nın tüm açık işlemleri kapatacağı ve kopyalamayı devre dışı bırakacağı alıcı hesabın öz sermaye tutarı. Bu, mevcut öz sermayeden daha yüksek bir seviye olmalıdır.
 • Max Drawdown % from Balance High: Bu ayarda, hesabınız için kabul edebileceğiniz maksimum düşüş yüzdesini belirleyebilirsiniz; bu yüzdeye ulaşıldığında, EA alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kapatacak ve kopyalamayı devre dışı bırakacaktır. Maksimum düşüş yüzdesi, EA eklendiğinden, hesabınızın en yüksek bakiye seviyesinden hesaplanır. Bu Yüksek Bakiyeden Maks Düşüş Yüzdesi ayarı, yukarıdaki Hesap Korumasını Kullan ayarı yanlış olsa bile çalışacaktır.
 • Maximum Daily Drawdown %: Bu ayarda, hesabınız için kabul edebileceğiniz maksimum günlük düşüş yüzdesini belirleyebilirsiniz; bu yüzdeye ulaşıldığında, EA alıcı tarafından kopyalanan tüm işlemleri kapatır ve kopyalamayı ertesi güne kadar askıya alır. Maksimum günlük düşüş yüzdesi, bir önceki gün saat 23:59:59’da hesabınızın bakiye seviyesinden hesaplanır. Mevcut İşlemleri Kopyala etkinleştirilirse, EA, kopyalama devam ederken hala açık olan ve alıcı hesabına kopyalanmamış tüm verici işlemlerini kopyalayacaktır. Bu ayar, yukarıdaki Hesap Korumasını Kullan ayarı yanlış olsa bile çalışacaktır.

 • No Copying if Receiver Drawdown %>: Bu ayar, alıcı hesabın mevcut düşüşü belirli bir seviyeyi aşarsa, alıcı hesapta yeni işlemlerin kopyalanmasını askıya alma seçeneği sunar. Düşme seviyesi bu ayarda girilen değerin üzerine çıktığında kopyalama devam edecektir. Örneğin, Düşüş %>=20 ise Kopyalama Yok ise, EA, mevcut düşüşü %20’den fazlaysa alıcı hesapta yeni işlemlerin kopyalanmasını askıya alacak ve düşüş tekrar %20’nin altına düşerse yeni işlemleri kopyalamaya devam edecektir. Bu Alıcı Düşüşü %> ise Kopyalama Yok ayarı, yukarıdaki Hesap Korumasını Kullan ayarı yanlış olsa bile çalışacaktır.
 • Copy Only if Transmitter Drawdown %>: Bu ayar, yalnızca verici hesabı belirli bir düşüşe ulaştıysa, kullanıcının verici orijinal işlemlerini alıcı tarafında kopyalamasına izin verir. Örneğin, Kopyalama Yok ise, Verici Düşüşü %>=5 ise alıcı hesabı, yalnızca verici hesabı düşüşü %5 seviyesini aştığında verici işlemlerini kopyalamaya başlar. Olursa, tüm verici alım satımları kopyalanır, daha sonra verici düşüşü %5’in altına düşerse, yeni açılan verici alım satımları, verici düşüşü tekrar %5’in üzerine çıkana kadar kopyalanmayacaktır. Bu Yalnızca Verici Düşüşü %> ise Kopyala ayarı, yukarıdaki Hesap Korumasını Kullan ayarı yanlış olsa bile çalışır.

Notification Settings

 • Send Email Notification: İşlem hesabında açılan her yeni işlem için e-posta adresinize bildirim alma seçeneğinin doğru/yanlış. Bu bildirim, yorum, tarih ve saat, sembol, fiyat ve uygulanan TP ve SL seviyelerini içerecektir. Bu seçeneğin düzgün çalışması için MT4/5 >> Araçlar >> Seçenekler terminal penceresinin E-posta sekmesini kurmanız gerekecektir. Yerel Ticari Fotokopi Makinesi EA MT4/5 Kurulum Kılavuzunda daha fazlasını görün.
 • Send Push Notification: İşlem hesabında açılan her yeni orijinal veya kopyalanan/çoğalan işlem için cep telefonunuza veya tabletinize anlık bildirim alma seçeneğinin doğru/yanlış. Bu push bildirimi, yorum, tarih ve saat, sembol, fiyat ve uygulanan TP ve SL seviyelerini içerecektir. Bu seçeneğin düzgün çalışması için MT4/5 >> Araçlar >> Seçenekler terminal penceresinin Bildirimler sekmesini ayarlamanız gerekecektir. Yerel Ticari Fotokopi Makinesi EA MT4/5 Kurulum Kılavuzunda daha fazlasını görün.
 • Send Daily Notification: Tarih ve saat, bakiye, özkaynak ve marj seviyeleri gibi hesabınızın temel ayrıntılarıyla aşağıda önceden tanımlanmış bir saatte günlük bir bildirim alma seçeneğinin doğru/yanlış. Bu, sinyal aboneliğiniz veya işlem yaptığınız tüm EA’lar, açılmış kopyalanmış/çarpılmış işlemler ve bunların sonuçları ile iletişim halinde olmanızı sağlayacaktır.
 • Send Daily Notification Time: 00:00 formatında günün saati (0:00 00.00 0,00 veya 0,00 gibi saat formatları çalışmaz, saat 00:00 formatı arasında iki nokta üst üste olacak şekilde dört basamaklı olmalıdır), e-postanız ve/veya push bildiriminiz, hesabınızın yukarıda açıklanan temel ayrıntılarıyla birlikte. Örneğin: 00:00,12:00,20:00 gibi çok sayıda günlük bildirim almak istiyorsanız, bu ayara virgülle ayırarak birden çok kez girilebilir.
 • Send Emergency Notification: Öz sermayeniz aşağıda önceden tanımlanmış seviyenizin altına düştüğünde, hesabınızın tarih ve saat, bakiye, öz sermaye ve marj seviyeleri gibi temel ayrıntılarını içeren bir acil durum e-postası ve/veya push bildirimi alma seçeneğinin doğru/yanlış.
 • Emergency Notification Equity: Hesabın para birimi cinsinden özkaynak düzeyi (örneğin, hesabınızın para birimi $ ise 1000 $ 1000 $’dır). Bu ayara, virgülle ayrılmış olarak birden çok eşitlik düzeyi konulabilir, örneğin: 6000,8000

Mapping Settings

 • Prefix of the Transmitter Account: Verici hesabında yaygın olarak kullanılan tüm enstrümanların/çiftlerin önünde nokta olmayan bir önek varsa, bu öneki kullanmayan diğer aracı kurumlara herhangi bir sorun olmadan alım satımları kopyalamak için bunu buraya koymalısınız. Örneğin aracı kurumunuz mEURUSD sembolüne sahipse bu alana m yazmalısınız. Bu ayar sadece Alıcı hesap(lar)ında doldurulmalıdır. Verici hesabının her sembolün önünde bir nokta öneki varsa, herhangi bir özel ayar olmaksızın otomatik olarak eşlenir ve kopyalanır. Otomatik verici öneki eşleme, r.EURUSD gibi yalnızca ana sembolden önce bir nokta bulunan önekler için çalışır, ecnEURUSD veya +EURUSD gibi önekler için çalışmaz.
 • Suffix of the Transmitter Account: Verici hesabının, yaygın olarak kullanılan tüm enstrümanların/çiftlerin sonunda nokta olmayan bir ek varsa, bu eki kullanmayan diğer aracı kurumlara herhangi bir sorun olmadan alım satımları kopyalamak için bunu buraya koymalısınız. Örneğin, aracı kurumunuzun bir EURUSDm sembolü varsa, bu alana m yazmalısınız. Bu ayar sadece Alıcı hesap(lar)ında doldurulmalıdır. Verici hesabının her sembolün sonunda bir nokta eki varsa, herhangi bir özel ayar olmaksızın otomatik olarak eşlenir ve kopyalanır. Otomatik verici son ek eşleme, EURUSD.r gibi yalnızca ana sembolden sonra bir nokta bulunan son ekler için çalışır ve EURUSDecn veya EURUSD+ gibi son ekler için çalışmaz.

 • Prefix of the Receiver Account: Alıcı hesabında yaygın olarak kullanılan tüm enstrümanların/çiftlerin önünde bir önek varsa, bu öneki kullanmayan diğer brokerlerin işlemlerini sorunsuz bir şekilde kopyalamak için bunu buraya koymalısınız. Örneğin aracı kurumunuz mEURUSD sembolüne sahipse bu alana m yazmalısınız. Bu ayar sadece Alıcı hesap(lar)ında doldurulmalıdır.
 • Suffix of the Receiver Account: Alıcı hesabın, yaygın olarak kullanılan tüm enstrümanların/çiftlerin sonunda bir son eki varsa, bu eki kullanmayan diğer aracılardan alım satımları sorunsuz bir şekilde kopyalamak için bunu buraya koymalısınız. Örneğin, aracı kurumunuzun bir EURUSD.r sembolü varsa, bu alana .r yazmalısınız. Bu ayar sadece Alıcı hesap(lar)ında doldurulmalıdır.
 • Special Symbol 1-30: Örneğin, Verici hesabınız ABD borsa S&P endeksi için US500 sembolünü kullanıyorsa ve Alıcı hesabınız aynı endeks için SPX500 sembolünü kullanıyorsa, Verici hesabından Alıcıya kopyalamak için bu alana US500,SPX500 girmelisiniz. problemsiz. 30 özel simgeyi yukarıda açıklanan şekilde ayarlayabilirsiniz. Bu ayar sadece Alıcı hesap(lar)ında doldurulmalıdır.

* Bu ayarlar/seçenekler bakiye üzerinden öz sermaye, takas ve komisyon alınması şeklinde hesaplanmıştır hesaba katmak.

Ayarlar/Girişler Kılavuzunun 1. Bölümü için lütfen burayı tıklayın: https://www.mql5.com/en/blogs/post/747158

İpucu: Demo hesabınızda Local Trade Copier EA MT4 demo sürümünü indirip deneyebilirsiniz: buradan

İpucu: Demo hesabınızda Local Trade Copier EA MT5 demo sürümünü indirip deneyebilirsiniz: buradan

https://www.local-trade-copier.com

https://www.fast-trade-copier.com

https://www.best-forex-trade-copier.com

https://www.forex-local-trade-copier.com

https://www.metatrader-trade-copier.com

https://www.best-forex-local-trade-copier.com

https://www.best-trade-copier.com

https://www.trade-copier-mt4.com

https://www.trade-copier-mt5.comSource link

- Advertisement -

More articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest article